12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Języki skandynawskie – dlaczego warto się ich uczyć?

Znajomość języka angielskiego nie jest już niczym wyjątkowym, jest to raczej standard. Chcąc więc wyróżniać się na rynku pracy powinniśmy rozpocząć naukę kolejnego, obcego języka. Dzisiaj na fali są języki skandynawskie i nie podlega to żadnej dyskusji.

Język ludzi szczęśliwych – tak mówi się o norweskim. Wiecie na pewno, iż to właśnie kraina fiordów jest jednym z najbardziej bogatych krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że życie płynie tam lekko i przyjemnie.

Ale kursy języka norweskiego przydadzą nam się nie tylko w kwestii emigracji do Norwegii, w ramach poszukiwania tam pracy stałej czy sezonowej. Okazuje się, że na naszym, rodzimym rynku pracy jest na takich specjalistów coraz większe zapotrzebowanie. Firmy, które inwestują na polskich terenach to nie rzadko te z kapitałem norweskim. Osoby, które znają ten język w stopniu komunikatywnym są więc najbardziej poszukiwanymi pracownikami. A trzeba przyznać, że języki skandynawskie nadal nie są u nas zbyt popularne więc na rynku panuje nisza, którą można świetnie wykorzystać.

Dlaczego jeszcze warto uczyć się języków skandynawskich? Dla samorozwoju, dla przełamania bariery językowej w czasie podróżowania po dawnych krajach wikingów. Nabycie umiejętności posługiwania się kolejnym językiem obcym to nasz atut, wiedza, której nikt nam nie odbierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *