12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Strój na motocykl na lato

Doświadczony motocyklista doskonale wie, że nie ma jednego, uniwersalnego stroju na motocykl, który sprawdzi się podczas jazdy o każdej porze roku i bez względu na warunki atmosferyczne. Właśnie dlatego fani jazdy jednośladem tego rodzaju mają w swoich garderobach co najmniej kilka różnych kompletów ubrań na motor. Trzeba przyznać, że te do jazdy latem muszą spełniać wyjątkowe kryteria, a wybór ubrań wcale nie jest taki łatwy.

Ubranie maksymalnie przewiewne

Latem sprawdzą się ubrania na motocykl, które zawierają mnóstwo wywietrzników i są wykonane z cieńszych materiałów, bez dodatkowych podszewek, które stanowią ocieplenie. Pamiętajmy jednak, że jednocześnie taki strój na motocykl musi zapewniać optymalne bezpieczeństwo i chronić ciało motocyklisty. Podczas upalnych dni raczej nie sprawdzi się też bielizna termoaktywna, lepiej zostawić ją na podróżowanie przy niższych temperaturach.

Jakie ubranie sprawdzi się najlepiej?

Sklepy z asortymentem na motocykl, takie jak sklep klim oferują szeroki wybór ubrań, a każdy motocyklista powinien wybierać je wedle własnych preferencji i potrzeb. Nie zaleca się na pewno kupowania ubrań na motor z tzw. drugiej ręki. Po pierwsze ich rozmiar może nie być dopasowany do nowego właściciela, po drugie, takie ubranie może zawierać mikrouszkodzenia, które są niewidoczne gołym okiem, ale jednak nie chronią wystarczająco motocyklisty.

Kurtka czy kombinezon na motor?

Latem odradza się zakładania grubych, skórzanych spodni oraz kombinezonów na motocykl. znacznie lepiej sprawdzą się dedykowane, specjalnie wzmacniane jeansy na motocykl oraz bluza motocyklowa. Wieczorem albo w czasie chłodniejszych dni świetnie sprawdzają się kurtki motocyklowe. Warszawa i inne miasta na terenie naszego kraju dysponują sporą liczbą sklepów, w których można je nabyć bez najmniejszego problemu.

Szczególną uwagę zawsze zwracaj na jakość ubrania na motocykl. Bez względu na pogodę i rodzaj garderoby, odzież musi być trwała i najlepiej zabezpieczać ciało motocyklisty, a jednocześnie wpływać pozytywnie na wygodę podczas prowadzenia motoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *