12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak wybrać odzież na motocykl?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania ubrania na motocykl? Czym się kierować?

Warto postawić na odzież z certyfikowanymi ochraniaczami. Ale powinniśmy też dopasować ją do warunków panujących na zewnątrz. Inne ubrania przydadzą nam się podczas jazdy w terenie, inne w mieście, a jeszcze inne podczas upału czy zimy. To klucze, którymi powinniśmy się kierować.

Zakup przez internet, czy stacjonarnie?

Powyższe pytanie na pewno pojawi się na początkowym etapie zakupów. W przypadku mniej doświadczonych osób, warto wybrać się do sklepu stacjonarnego. Dzięki temu możemy przymierzyć strój i doradzić się.

Podstawowe informacje

Stój motocyklowy powinien posiadać odpowiednie certyfikaty. Warto wybrać strój odpowiednio dopasowany do warunków, które najczęściej towarzyszą nam podczas podróży. Strój powinien posiadać dopasowanie do naszego ciała protektory, które nas chronią. Protektory powinny chronić kolana, biodra, piszczel czy łokcie. Dużą zaletą jest też jeśli protektory chronią klatkę piersiową oraz plecy. Warto też zadbać o to, żeby w ubiorze były wywietrzniki. Zwiększy to komfort jazdy.

Dopasowanie to istotna kwestia

Nawet najdroższy kask nie sprawdzi się, jeśli będzie za duży. Warto kupić też sprzęt, który będzie posiadał odpowiedni certyfikat. Certyfikat oznacza, że kask lub inne części garderoby są poddawane testom wytrzymałościowym. Kask integralny, będzie też co do zasady lepiej chronił niż kask otwarty. Istotne jest także dopasowanie do naszej głowy, nie może on się obracać swobodnie na głowie, nie powinien także uwierać. W przypadku kasku warto, by miał on otwory wentylacyjne. Możemy postawić np. na kask klim.

Obuwie motocyklowe

Kolejny element to obuwie motocyklowe. Niech będzie ono wykonane z materiałów, które są odporne na przetarcie czy rozerwanie. Powinny mieć tez protektory chroniące kostki i palce, chroni to stopę przed urazem. Buty motocyklowe muszą mieć wzmocnioną cholewę buta, po to, by swobodnie można było zmieniać buty. Zazwyczaj buty dainese są wiązane wysoko albo zapinane na klamry. Podeszwa powinna być wytrzymała, ale i zapewnić dobre czucie.

Inne akcesoria motocyklowe

Inne akcesoria to rękawice rukka, możemy też zakupić chustę, która dociepli nam szyję, czy koszulkę termoaktywną. W zimie z pomocą przyjdzie nam też kominiarka, która ochroni naszą twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *