12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Wynajem studia fotograficznego od A do Z

Studio fotograficzne jest przydatne z bardzo wielu powodów i w różnorakich sytuacjach. Wie o tym właściciel każdej poważnej firmy, która zdecydowała się na kiedyś na stworzenie profesjonalnej reklamy, np. pod kątem TV albo Internetu. Nagrywanie filmów reklamowych, ale również organizowanie fachowych sesji zdjęciowych to własnie chleb powszedni osób, które prowadzą dobre studio fotograficzne. Pamiętam swoje pierwsze doświadczenie, gdy przeszukiwałem sieć w celu zorientowania się jak wygląda oferta firm, które podsunął mi Google po wpisaniu hasła: studio fotograficzne Warszawa. Okazało się, że wcale nie ma tak wiele naprawdę wartych uwagi firm, prowadzących profesjonalne studio. Taka refleksja naszła mnie po próbie kontaktu z większością z nich. Okazało się, że ceny usługi były zaporowe, przynajmniej w kilku przypadkach. Ostatecznie znalazłem dobre studio, posiadające również studio green-screen, a także zajmujące się takimi działaniami jak produkcja sesji zdjęciowych.

Dobre studia fotograficzne cenią klientów

To prawda, że wynajęcie takiego studia nie jest najtańszą usługą, trzeba się z tym pogodzić, ale warto pamiętać, że jednocześnie klient ma prawo oczekiwać traktowania na równie wysokim poziomie. Nawet jeśli w danym studio fotograficznym pracują znane gwiazdy czy najlepsi specjaliści z branży fotograficznej, nie znaczy to, że wynajmująca firma nie ma obowiązku zapewnienie Tobie wszystkiego tak, abyś sam poczuł się jak celebryta.

Współpracowałem już w życiu z kilkoma studiami fotograficznymi i moja refleksja jest na ten temat taka, że czasami lepiej jest solidnie zapłacić niż kombinować z tańszymi ośrodkami. Profesjonalne studia fotograficzne muszą się cenić, ponieważ w innym wypadku nie mogłyby zagwarantować tak wysokiego poziomu usługi oraz udostępnianej przestrzeni oraz sprzętu niezbędnego do porządnej sesji fotograficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *