12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Wyżywienie w przedszkolu

Dla wielu rodziców oddających swoje pociechy do przedszkola jednym z ważniejszych zagadnień jest sprawa wyżywienia. Od dawien dawna panuje typowo stereotypowe stwierdzenie, że przedszkolne jedzenie jest zazwyczaj mało smaczne.

Domowe przyzwyczajenia

Oczywiście w wielu przypadkach o tym czy jedzenie jest dobre czy złe decyduje to, co dziecko jadło i do jakich rodzajów pokarmu zostało przyzwyczajone w swoim domu. Podając na przykład w przedszkolu gotowane ziemniaki niektóre z dzieci odżywiających się różnego rodzaju makaronami, kaszami czy ryżem powiedzą, że jedzenie im nie smakuje.

Podobnie rzecz się przedstawia u dzieci jedzących w swoim domu na obiad ziemniaki. Złotym środkiem jest naturalnie odnalezienie właściwego kompromisu, który to będzie w stanie zadowolić jedną jak i drugą grupę dzieci w przedszkolu.

Sensoryczne zabawki dla dzieci

Praktycznie każdy rodzic wysyłający dziecko do przedszkola powinien też zdawać sobie sprawę, że w chwili przekroczenia progu placówki przedszkolnej przez malucha, traci jakąkolwiek kontrolę nad tym, co jego pociecha będzie jadła. Najbliższe otoczenie dziecka w przedszkolu miewa niesamowicie duży wpływ na nawyki żywieniowe każdego przedszkolaka.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to żeby owe nawyki były zdrowe dla dziecka, dlatego też na przykład w przedszkole Wilanów czuwa nad tym dietetyk doskonale wiedzący, co i w jakich ilościach powinny spożywać maluchy w wieku przedszkolnym. W przypadku braku takiej osoby każdy rodzic przekonany o tym, że jego dziecko otrzymuje niewłaściwe posiłki może ten temat poruszyć na zebraniu rodzicielskim lub w formie pisemnej informacji skierowanej do dyrekcji przedszkola. W ten sposób wielu rodziców ma otrzymuje możliwość ustalenie a przynajmniej próby dokonania pewnych zmian w jadłospisie placówki przedszkolnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *