12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Co warto studiować?

Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. To przecież od niej zależy życiowa ścieżka zawodowa, komfort codziennego funkcjonowania oraz oczywiście zarobki spełnienie. Najczęściej wybór kierunku studiów wiąże się z życiową pasją czy powołaniem, ale nie da się ukryć, że ważne są także istotne trendy na rynku pracy. Wybór kierunku powinien być zależny od powodzenia w zatrudnieniu i możliwości wspinania się po kolejnych szczeblach kariery.
Co roku publikowane są kierunki, które wróżą najlepsze możliwości rozwoju w dorosłym życiu. Przedstawiamy te, które teraz cieszą się największym powodzeniem, patrząc na popularność na polskich uczelniach wyższych. Warto przy tym wziąć pod uwagę, że większość kierunków cieszy się nie tylko ogromną popularnością wśród studentów z naszego kraju, jak i cudzoziemców. Trzeba przyznać, że liczne uczelnie wyższe oferują edukację na naprawdę wysokim, europejskim poziomie. To dlatego pokoje studenckie w Gdańsku cieszą się tak znacznym zainteresowaniem.

Kierunki medyczne

Już od dawna krajowe uniwersytety medyczne uznawane są za jedne z najlepszych w Europie. Do tej pory większość absolwentów wyjeżdżała jednak z naszego kraju, by podejmować pracę w innych krajach Europy, gdzie czekały na nich lepsze warunki zatrudnienia. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, a pokoje studenckie w Gdańsku wynajmowane są coraz częściej przez cudzoziemców, którzy u nas kształcą się na doskonałych medyków. Ci niejednokrotnie zostają w naszym kraju i u nas podejmują pracę.

Kierunki prawne

Taka sama sytuacja dotyczy kierunków prawniczych i te cieszą się u nas ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że studenci mogą liczyć na najlepszy poziom edukacji, ale też dlatego, że zawód prawnika jest niezwykle intratny. To jeden z tych, który określa się jako najbardziej przyszłościowych. To samo dotyczy zresztą wszelkich kierunków ekonomicznych.

Kierunki humanistyczne

Wśród tych najlepszych wyróżnia się niezmiennie marketing, ale dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się też ochrona środowiska. To dlatego, że panuje trend na propagowanie ekologii, a takie działania muszą być wdrażane już standardowo. Prognozuje się, że ci, którzy w celu studiowania wynajmują pokój dla studenta w Warszawie, by kształcić się w takim kierunku, w najbliższym latach nie będą mieli problemów ze znalezieniem dobrej pracy, a ich zawód będzie wielce doceniany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *