12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Co dalej po przedszkolu

Twoje dziecko kończy przedszkole i czas wysłać je do szkoły? Wiadomo, że rodzicom zależy na tym, by znaleźć taką szkołę dla dziecka, żeby była to dobra szkoła podstawowa. W Warszawie jest w czym wybierać.

Najlepiej plasujące się szkoły w rankingach są niestety najbardziej oblegane. Ich prestiż mówi sam za siebie, lecz ciężko dostać się do takiej placówki oświaty. Możemy również pomyśleć o szkołach prywatnych z indywidualnym tokiem nauczania bądź grupie ale trzeba mieć na to pieniądze. Nie zawsze jest tak, że mniej oblegana – znaczy słabsza społeczna szkoła podstawowa. Warszawa stawia na przyszłe pokolenia dlatego takie placówki są dobrze wyposażone i spełniają wszelkie wymogi aby kształcić nasze dzieci.

Podstawówka jako okres w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. To wtedy wszystko w nas się kształtuje do końca. To jak się odnosimy do innych, jaką mamy osobowość, a także zdolność i chęć do nauki. Kształtują się wtedy i zacieśniają relacje z rówieśnikami. Poszerzamy w niej także swoją wiedzę o świecie, kulturze w jakiej żyjemy czy moralności. To właśnie podstawówkę wspominamy najlepiej gdy jesteśmy już dorośli.

Wspominamy beztrosko spędzony czas, którego nie docenialiśmy i który już nie powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *