12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Zabawki kreatywne świątecznym hitem?

Większość rodziców z ogromną uwagą podchodzi do kwestii zabawek po jakie sięgają ich małe pociechy. Czas przedświąteczny jest okresem wyjątkowo wrażliwym na tego rodzaju sprawy, ponieważ zastanawiają się oni co można sprawić swoim dzieciakom. Analiza aktualnej oferty wielu sklepów z zabawkami pozwala sądzić, że wyrósł nam zupełnie nowy trend, tzn. zabawki kreatywne.

Czy zabawki kreatywne różnią się czymś od zwykłych zabawek?

I tak i nie. Podstawowa wspólna cecha to fakt, że w założeniu oba typy zabawek mają gwarantować przednią zabawę i uciechę dla dziecka. Różnica polega natomiast na tym, że tradycyjna, plastikowa zabawka niekoniecznie musi rozwijać zmysły lub talenty malucha. Zabawki edukacyjne mając więc na celu pogodzenia radości z zabawy z elementami dydaktycznymi i pro-rozwojowymi.

Zabawki z pomysłem, które rozwijają wyobraźnię

Dobrym przykładem takich ciekawych zabawek są te stworzone w całości z drewna. Po pierwsze, są one bardzo bezpieczne, zdecydowanie rozsądniej jest podarować coś takiego dla malucha niż plastikowe odpryski z chińskich fabryk. Niestety, ale taka jest prawda na temat większości zabawek dostępnych w sklepach dla dzieci. W każdym razie, zabawki drewniane bardziej zachęcają do kombinowania, przez co małe dziecko rozwija myślenie oraz zmysły. Tego rodzaju zabawki z założenia mają zachęcić malucha do próby rozwiązania jakiegoś zadania albo ułożenia czegoś w odpowiednim czasie bądź formie. Wygląda to więc zupełnie inaczej niż w przypadku prostych ,,spider-manów” i innych takich, które przeważnie już po kilku dniach są wyrzucane w kąt i zalegają nam w domu.

Gdzie znaleźć zabawki kreatywne?

Polecamy sklep https://raczkujemy.pl/. Najlepszym źródłem takich upominków jest Internet. Oczywiście nie jest tak, że w sieciach największych sklepów stacjonarnych nie ma tego rodzaju zabawek, jednakże nie stanowią one głównej pozycji na ich sklepowych półkach. Dzisiejsze wirtualne sklepy oferują wygodną formę przeglądania wyrobów, dlatego każdy troskliwy rodzic powinien w mgnieniu oka dotrzeć do interesującej go zabawki dla swojego potomka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *