12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czy zabawki drewniane na pewno są dobre dla małych dzieci?

Odpowiadając na pytanie stwierdzamy, że z całą pewnością tak. aby jednak zabawki drewniane spełniały swoja funkcję i były bezpieczne dla dziecka muszą spełniać szereg wymogów. 

Przede wszystkim zabawki tego rodzaju z racji tego, że są nie co cięższe muszą być dopasowane do wieku dziecka. Zawsze również zabawa przy wykorzystaniu na przykład drewnianych klocków powinna przebiegać pod nadzorem rodzica. Niewątpliwą zaletą tychże zabawek jest fakt, iż z reguły nie posiadają one małych czy niebezpiecznych elementów, które dziecko mogłoby połknąć bądź się nimi skaleczyć.

Warto zwrócić uwagę, by zabawki drewniane pochodziły z dobrego źródła i były wytworzone z najlepszej klasy drewna. Dobrze jest również jeśli drewno nie jest malowane bądź było barwione tylko naturalnymi farbkami, takimi, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka.

Co ciekawe, to właśnie proste w swojej strukturze zabawki z drewna są najbardziej edukacyjne. Niesamowicie wpływają na wyobraźnię bowiem nie dostarczają nadmiernej ilości bodźców, które poruszałyby zmysły dziecka bez wysiłku intelektualnego – tak jest w przypadku wielu zabawek elektronicznych.

Szukasz fajnych pomysłów na zabawki? Zajrzyj do sklepu Raczkujemy.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *