12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak wybrać najlepsze przedszkole?

Prawie każdy rodzic staje przed trudną decyzją jaką jest wybór przedszkola dla swojego dziecka. Z wyborem tym wiąże się wiele niepewności i lęków – nowe środowisko, nowe miejsce i pytanie, czy dziecko się zaaklimatyzuje. Chcielibyśmy, aby miało jak najlepsze warunki do rozwoju zarówno psychicznego jak i fizycznego. A wszystko to pod osłoną bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że przedszkole wywiera ogromny wpływ na rozwój dziecka. To tam, jeśli pracujemy będzie spędzało siedem a nawet dziewięć godzin jeśli pracujemy na cały etat.

Jak wybrać najlepsze przedszkole dla naszego dziecka?

LISTA PRZEDSZKOLI

Zacznij od prostej czynności jaką jest lista przedszkoli w Twojej okolicy. Lokalizacja jest bardzo ważna. Bierz pod uwagę fakt, że niezależnie od pory roku będzie trzeba poprowadzić dziecko do przedszkola. Dodatkowo jeśli wybierzesz przedszkole z dala od domu, stracisz dodatkowo czas na dojazdy i stanie w korkach. To oznacza również nie tylko dla ciebie, ale również dla Twojego dziecka wcześniejsze wstawanie. Kiedy masz już listę postaraj zebrać jak najwięcej informacji o każdym z nich. Jeśli zastanawiasz się nad przedszkolem niepublicznym, oferta jest obecnie bardzo szeroka – od przedszkoli plastycznych, po muzyczne, czy też przedszkole językowe Wilanów.

Żyrafa przytulanka

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

Kiedy dokonasz wstępnej selekcji przedszkoli, dowiedz się ile masz czasu na deklarację. W każdej placówce może to wyglądać inaczej. Następnie umów się na spotkanie z dyrektorem każdego przedszkola, poznaj kadrę i warunki lokalowe, jakie oferują te przedszkola. Ważne jest to, aby wybrać się na spotkanie w godzinach, kiedy dzieci mają akurat czas aktywności. Wówczas będzie można sprawdzić jak nauczyciele radzą sobie z dziećmi i jaka panuje atmosfera.

Pomoce dydaktyczne dla żłobka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *