12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Nasze oczekiwania wobec przedszkoli

Wybranie dobrego przedszkola, które będzie nasze dziecko rozwijać, to po prawdzie ciężka praca. Większość młodych rodziców myśli, iż najłatwiej zapisać dziecko do przedszkola, które znajduje się najbliżej naszego domu i mieć ten „rytuał” już za sobą. Ten kto bez wątpienia tak postępuje, popełnia wielki błąd.
Wybranie dla dziecka solidnej placówki wymaga od rodziców poświęcenia oraz odpowiedzenia na jedno podstawowe pytanie.

 

Czego oczekujemy od przyszłego przedszkola naszego dziecka?

I wtedy dla dużej liczby rodziców zaczynają się schody. Bowiem nie wiemy co powinno się brać pod uwagę przy takim wyborze.
Dla dużej liczby rodziców ogromnie istotna jest lokalizacja konkretnego przedszkola. Normalne jest, że zawsze bierzemy pod uwagę te najbliższe placówki. Ale jeśli chodzi o położenie przedszkola, to niesłychanie ważne żeby taka placówka nie znajdowała się tuż obok ruchliwej ulicy. Ważne, aby wokół przedszkola było dużo zieleni, ma to wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka.

Jakie jeszcze inne czynniki powinny mieć wpływ na naszą decyzję?

Na pewno kadra przedszkolanek. Warto zapoznać się z opiniami kilkunastu rodziców, których dzieci chodzą już do tej placówki. Najlepiej jednak udać się na rozmowę z przedszkolankami ta rozmowa powinna przynieść nam odpowiedź na pytanie, czy nasza pociecha polubi to przedszkole. Równie ważne co poprzednie, może i ważniejsze jest prawidłowe żywienie dzieci. Tutaj na wstępie trzeba zaznaczyć że program żywieniowy musi być przygotowany przez dietetyka jak również musi zostać zatwierdzony przez Państwowy Instytut Żywności i Żywienia. Dzięki temu będziemy mieli stuprocentową pewność, że jedzenie podawane naszym pociechom jest różnorodne pod względem witamin, co jest ogromnie ważne w etapie rozwoju. Warto również zwrócić uwagę, czy przedszkole wykorzystuje praktykę, iż maluchowi często podaje się jedzenie na siłę. Prowadzi to niestety do kłopotów z żywieniem dziecka w wieku szkolnym. Na całe szczęście większość przedszkoli nie stosuje tej techniki.

Także brana pod uwagę przez rodziców sytuacja przedszkola. Czy jest to przedszkole prywatne, czy też państwowe. Ta kwestia nie jest najistotniejsza, bo dzisiaj niejednokrotnie ciężko odróżnić przedszkole prywatne od publicznego. Ale decyzja naturalnie należy do rodziców. Najważniejsze, aby nasze dziecko posłać do przedszkola, bowiem to tam uczy się ono życia we wspólnocie, jak powinno się dzielić z innymi, oraz staje się samodzielne.

 

Dziecko w żłobku – za i przeciw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *