12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dekoracyjne tekstylia do pokoju dziecka

Pokój dziecka musi być przede wszystkim praktyczny i bezpieczny. Nikt jednak nie powiedział, że nie może być przy tym przytulny i po prostu ładny. Dzisiaj hitem są różnego rodzaje tekstylia, które stają się świetnymi ozdobnikami w królestwie maluchów.

Do wyboru mamy poduchy, miękkie zagłówki, ochraniacze na łóżko. Duży wybór modnych printów oferuje nam też pościel dziecięca. Tekstylia są przecież w pełni bezpieczne – miękkie pufy, materace, kocyki, pledy, nie ma możliwości, by stanowiły dla dziecka zagrożenie. Nie ma też wątpliwości, że są praktycznymi akcesoriami w pokoju dziecka, nierzadko mają wpływ na komfortową zabawę najmłodszych czy ich spokojny sen.

Pamiętajmy jednak, by wybierając tekstylia dekoracyjne do pokoju dziecka, kierować się prostą zasadą – ma być zdrowa dla dziecka. Pościel dziecięca i inne produkty, które będą mieć bezpośredni kontakt z delikatną przecież skórą najmłodszych, nie mogą jej podrażniać, wywoływać uczulenia czy stanów zapalnych. Nie mogą przegrzewać małego ciałka ani go wyziębiać. Dobrze, jeśli będą mięciutkie i miłe w dotyku. Warto wiedzieć, że nierzadko stają się ulubioną przytulanką do snu.

Dzisiaj nie ma już znaczenia w kwestii kolorów, które mamy dobierać odpowiednio do pokoju dla dziewczynki czy chłopca. Światowi projektanci utrzymują zaś w modzie trendy, które są hitem już od wielu sezonów. W pokojach mają znaleźć się tekstylne dodatki w kolorze szarości, mięty, bladego różu. Lepiej wybierać barwy delikatne aniżeli intensywne, które mogą rozpraszać dziecko.

Modne są printy, które na wszelkich tekstyliach są stosowane. Dzisiaj to nie tylko bajkowe motywy. Dzieci uwielbiają wszelkie zwierzątka, dziewczynki wróżki, a chłopcy samochody. Na tekstyliach pojawiają się one najczęściej w modnej odsłonie wielokolorowego szkicu.

Stawiajmy na tekstylia dobrej jakości, bo te będą zdrowe dla dziecka i posłużą przez kilka lat. Staną się nie tylko elementem dekoracyjnym pokoju, ale również praktycznym akcesorium, które posłuży nie tylko w czasie zabawy, ale też snu.

Po więcej ciekawych porad dotyczących dzieci i wychowania możesz sięgnąć na stronie https://raczkujemy.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *