12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czy wybranie przedszkola jest proste

O czym powinniśmy wiedzieć, kiedy zapisujemy dziecko do przedszkola. Wybór przedszkola dla dziecka, to z pozoru bardzo łatwe zadanie. Jednak wystarczy chwila poszukiwań i zdajemy sobie sprawę, iż nie będzie to wcale takie łatwe, jak się to wydawało na samym początku.

Wybór przedszkola, to dość ważna decyzja, która dotyczy przyszłości naszego dziecka. Dlatego też nigdy w życiu nie wolno wybierać przedszkola bez zastanowienia. Lepiej poświęcić na to trochę czasu, i przysiąść z współmałżonkiem i zastanowić, się jakie przedszkole będzie dla naszego dziecka najlepsze. Na co zatem warto zwracać uwagę, wybierając dla dziecka przedszkole?

Na pewno trzeba zwracać uwagę na to, jaka panuje w nim atmosfera, czy jest bezpieczne i czy kadra posiada odpowiednie kwalifikacje. Przedszkole dla dziecka jest bardzo ważnym miejscem. To ono bowiem w tym okresie ma największy wpływ na jego rozwój. Dlatego taka placówka powinna być miejscem, w którym dziecko bez najmniejszego problemu będzie mogło rozwijać swoje umiejętności.

Ale jak i kiedy mogę zapisać swoje dziecko do przedszkola?

Każde przedszkole ma swój harmonogram przyjęć oraz zasad, które trzeba spełnić, aby dziecko zostało przyjęte. Dobrze jest się zainteresować, jaka jest liczba kandydatów do tego przedszkola. Są przecież przedszkola, w których na jedno miejsce przypada kilka, bądź kilkanaście maluchów, a wtedy szanse na dostanie się maleją. Następnym pytaniem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć to: Co dziecko musi już umieć, aby móc dostać się do przedszkola?

Najważniejszą umiejętnością którą dziecko musi posiadać, to w miarę normalne mówienie, aby pani przedszkolanka mogła bez problemów porozumiewać się z dzieckiem. Kolejna umiejętność to tolerancja wobec innych dzieci. Nie może dziecko im dokuczać, gryźć ich, czy ciągle krzyczeć. Również ważne jest, aby dziecko umiało się samo załatwić, albo chociaż powiedzieć, że chce do ubikacji. Nie dopuszczalne jest korzystanie z pampersów, nie dostanie się do przedszkola. Oczywiście, to tylko niektóre z pytań. Każdy rodzic ma swoje. Na pewno warto sporządzić sobie listę, którą możemy zabrać do przedszkola. Wtedy mamy pewność, że zdołamy zapytać się o wszystko. Wybierzmy dla naszego dziecka takie przedszkole, które będzie go rozwijało, ale nie będzie zapominało o zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *