12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dom – miejsce w którym chcemy czuć się komfortowo

Dla każdego właściciela dom jest miejscem , w którym czujemy się komfortowo, miło. Ale jak zabezpieczyć dom, aby poza samą ochroną, zabezpieczyć nam nasz dom dodatkowo przed dymem czy zalaniem.

Ale jak wiadomo, wszystko zależne jest od naszego portfela. Bowiem systemy alarmowe , które odpowiadają za masę zabezpieczeń, nie należą do najtańszych.

Dzisiaj, każdy z nas budując dom stara się już w fazie zakładania instalacji elektrycznej montować system alarmowy.
Obecnie, najlepszą metodą jest monitoring wizyjny, jak również duża ilość czujek. Ale taka wersja nie należy do najtańszych, to też na taką ochronę decydują się głównie Ci bardziej zamożni. Przy wyborze monitoringu wizyjnego ogromnie istotne staje się jego rozmieszczenie, dlatego jest to element, którego raczej sami nie założymy. Takie zabezpieczenie daje nam wiele możliwości. Daje nam to możliwość np. kontrolowania dzieci, które bawią się w piaskownicy, bądź też mieć wgląd na wchodzące osoby na nasze podwórko. Dodatkowo możemy tego rodzaju system wyposaża się w dodatkową część, który daje nam możliwość śledzenia np. przez laptop, bądź telefon komórkowy.

Dodatkową formą zabezpieczenia są czujniki ruchu. W sypialniach zaleca się stosowanie czujki substancji usypiających. Uchroni ona nas przed coraz to popularniejszymi włamaniami na tzw. „śpiocha”. W innych pokojach wystarczające będą na pewno zwykłe czujki ruchu. Jeżeli jednak w domu mamy zwierzęta, bądź zamierzamy je mieć, to warto zastosować czujniki, które włączają się dopiero powyżej pewnej wagi.

Dodatkowo w naszym systemie możemy zamontować między innymi: czujki magnetyczne, zalania, otwierania czy też dymu.
Ten praktycznie idealny schemat, niestety nie należy do tanich. Sam jego założenie może wynieść nawet 1,5 tysiąca zł., oprócz samych elementów. Cena elementów może być różna, i jest ona uzależniona od naszego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *