12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Najpopularniejszy kolor mebli

Meble na zamówienie możemy wykonać w kolorze, jaki tylko nam się podoba jednak trzeba zauważyć, że zarówno w salonach meblowych jak i na targach (na przykład na Warszawskich Targach Antyków) panują pewne trendy, które wskazują klientom najbardziej popularne formy i kolorystykę. To właśnie dzięki temu nabywcy mogą cieszyć się modnymi i funkcjonalnymi meblami przez długie lata.

Od zawsze Polacy chętnie kupowali meble w kolorze brązowym i nie ma w tym nic dziwnego. Brązowy czy venge (ciemny brąz) jest bowiem najbardziej praktyczny – nie widać na nim skaz ani kurzu w odróżnieniu od na przykład czarnego, na którym zanieczyszczenia widać już kilkanaście minut po sprzątnięciu.

Klientom odradza się również kolor biały chociaż w ostatnim czasie stał się bardzo mody. Biały ze względu na swoja delikatność i praktycznie brak funkcjonalności zalecany jest ewentualnie do pomieszczeń rzadko używanych, na przykład sypialni, w której spędzamy najczęściej tylko noce.

Ciekawostką jest fakt, iż chociaż istnieją sztampowe kolory meble nie przemijające w swoim trendach od wielu już sezonów to co jakiś czas na pierwsze miejsce wysuwa się jakiś oryginalny kolor mebli, na przykład czerwony. Często meble, które posiadamy można łatwo przemalować i tym samym zmienić całkowicie wystrój wnętrza naszego mieszkania. Pamiętajmy jednak, że w przypadku antków, renowacja mebli wchodzi w grę tylko wtedy, gdy odświeżenie mebla będzie następować zgodnie z jego pierwowzorem – inaczej zamiast zyskać tylko straci na swojej wartości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *