12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Metamorfoza podłogi z drewna

Podłogi drewniane nieustannie cieszą się ogromną popularnością, a naturalne deski są najczęściej wybieranym surowcem, jeśli pod uwagę weźmiemy podłogi do całej przestrzeni domowego użytku. Przede wszystkim są uniwersalne i pasują do każdego stylu wystroju wnętrz. Co więcej, podłoga z drewnianych desek jest doskonale trwała, odporna na nawet intensywną eksploatację. Można też wybierać rozmaite gatunki drewna na podłogę, dobierać kolorystykę, strukturę, a nawet rodzaj zabezpieczenia jej warstwy wierzchniej, dzięki czemu możliwe staje się jej konserwowanie. Co ważne, podłogę drewnianą można dowolnie modyfikować, poprzez wykorzystanie rozmaitych zabiegów, z powodzeniem udaje się zmieniać jej wygląd. Właśnie takie metamorfozy przedstawiamy poniżej.

Inwestorzy, którzy postawili na podłogę z naturalnego drewna, muszą wiedzieć, że nie wystarczy jedynie mycie podłogi olejowanej czy potraktowanej woskiem czystą wodą. Oczywiście, takie zabiegi są profilaktyczne i konieczne dla utrzymania jej w idealnym ładzie, natomiast co kilka lat konieczna jest renowacja drewnianych desek – czas i rodzaj zabiegów odnawiających zależy nierzadko od użytego zabezpieczenia oraz gatunku zastosowanego drewna.

Oprócz podstawowych działań, które pozwalają utrzymać podłogę w idealnym stanie, drewnianą posadzkę można też z powodzeniem zmieniać. Świetnie sprawdza się na przykład postarzanie desek. Jak szczotkować drewno? Nie jest to zadanie trudne, ponieważ inwestor może podjąć się tego zadania samodzielnie, a w każdym sklepie budowlanym można znaleźć potrzebne do tego szczotki do użycia ręcznego. Najlepiej oczywiście zlecić wykonanie szczotkowania profesjonalistom. Weźmy też pod uwagę, że deski na podłogę z efektem szczotkowania można kupić u każdego, renomowanego producenta. Szczotkowane, drewniane podłogi pięknie współgrają z wnętrzami, które zostały urządzone w stylu loftowym, skandynawskim bądź retro.

W tych samych stylach sprawdza się też bielenie podłogi drewnianej. W tym przypadku, jeśli chce się osiągnąć efekt podłogi białej, można nabyć gotowe już deski z takim odcieniem albo skusić się na renowację samodzielnie. Do tego zabiegu przydają się specjalnie barwione woski, olejowoski oraz bejce.

Możliwe metamorfozy podłogi z drewna sprawiają, że naturalne deski to świetna inwestycja. Przecież koszt zmiany ich wyglądu jest znacznie niższy, aniżeli zmiana podłoża w całym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *