12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Starocie ozdobą każdego wnętrza

Stare przedmioty mają swój niepowtarzalny urok, który zawdzięczają charakterystycznemu wykonaniu. Dużo osób ich nie docenia i leżą pokryte kurzem na strychach i piwnicach do momentu aż ktoś doceni ich wyjątkowość. Szczególnie gdy planuje wprowadzić kilka zmian w wystroju mieszkania.

Antyki podobnie jak inne starocie mają swoją historię. Przeważnie są to użyteczne przedmioty codziennego użytku lub dzieła sztuki. Ich wartość jest uzależniona od wielu czynników, które mają kluczowy wpływ na ich wygląd. Wiele z nich jest sprzedawanych w dobrym stanie, lecz zdarzają się eksponaty, które wymagają renowacji.

Wystrój mieszkania z wykorzystaniem starych przedmiotów jest popularny nie od dziś. Zazwyczaj antyki, które są jedyną pamiątką po bliskich i zajmują honorowe miejsce w wielu domach. Inaczej natomiast przedstawia się sytuacja, gdy dany przedmiot zostanie przez nas zakupiony. Nie ma wtedy takiego sentymentu jak w sytuacji, gdy antyk jest pamiątką rodzinną. Dlatego może dalej pełnić swoją funkcję, dla której go kupiliśmy.

Wykorzystanie antyków w mieszkaniach wymaga wyczucia smaku i gustu. Starocie są uniwersalne, ponieważ sprawdzą się w każdym wnętrzu. Nie ma większego znaczenia czy chcemy postawić na design i nowoczesność, czy chcemy, żeby było przytulnie i ciepło. Przykładem może być zastawa stołowa rodem z innej epoki. Stara porcelana wraz z posrebrzanymi serwetnikami i sztućcami. Cała kompozycja może cieszyć oko, gdy będzie znajdować się w przeszklonym regale. Wykorzystanie jej podczas wyjątkowej okazji jak rodzinny obiad może stworzyć wyjątkowy klimat podczas wspólnego spożywania posiłku przy stole.

Innymi wyjątkowymi eksponatami może być biurko wraz z biblioteczką. Dwa stare meble wykonane w barokowym stylu świetnie nadają do domowego biura. Pokój, w którym zapadają kluczowe decyzje w otoczeniu stylowych mebli, może być miejscem wyjątkowym. Wygoda podczas korzystania z takich mebli może sprawić, że nie będziemy chcieli stąd wyjść.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku mebli retro. Wyjątkowe fotele i krzesła rodem z okresu PRL mogą być wyjątkowym okazem dla fanów retro. Jeśli stawiamy na nowoczesne wnętrze, w którym panuje minimalizm, to z pewnością dla takich mebli znajdzie się miejsce. Wraz ze stolikiem kawowym może być stworzone atrakcyjne miejsce do spotkań w gronie znajomych i przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *