12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Do czego służą deski kompozytowe

Wiele osób zastanawia się jak zaaranżować taras. Zanim podejmiemy decyzję, jakich zmian chcemy dokonać, warto przemyśleć jego funkcję. Będzie to pierwszy krok ku stworzeniu wyjątkowej przestrzeni.

Aranżacja tarasu nie jest zadaniem łatwym. Szeroki wybór materiałów i produktów dedykowanych sprawia, że trudno się zdecydować na konkretne rozwiązanie. W przypadku wykorzystania materiałów na taras zdania są podzielone na sympatyków płytek inni natomiast wolą postawić na drewno. W takich sytuacjach można spotkać się z opiniami, że tarasy drewniane nie są wytrzymałe i wymagają częstej konserwacji. Nic bardziej mylnego.

Obecnie do wykonania tarasu coraz częściej wybierane są deski kompozytowe. Kompozyt jest charakterystycznym materiałem, który cechuje wytrzymałość na temperatury. Dlatego nie musimy się martwić, w jakim stanie będą deski po mroźnej zimie. Zaraz po wytrzymałości istotna jest odporność na intensywne promienie słoneczne. Stanowi to duży plus, szczególnie gdy chcemy odpocząć sobie na tarasie w letnie dni.

Innowacyjna technologia produkcji desek z kompozytu pozwala uzyskać produkt, który cechuje wytrzymałość i komfort użytkowania. Swoją wytrzymałość deska z kompozytu uzyskała dzięki powłoce ochronnej. Nie ma również problemu z drzazgami, które występują w przypadku zwykłych desek drewnianych, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

W przeciwieństwie do klasycznych desek drewnianych deska z powłoką nie wymaga impregnacji, przez co zmniejszają się koszty związane z eksploatacją. Szczególną cechą desek z kompozytu jest powłoka, która działa antypoślizgowo. Od tej pory nie będzie już nam straszny deszcz i ryzyko poślizgnięcia się. Takie rozwiązanie jest przygotowane z myślą o najmłodszych użytkownikach tarasu, którzy mogą być potencjalnie narażeni na niebezpieczne sytuacje. Wykorzystanie powłoki likwiduje również problem trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *