12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czy podłoga z żywicy sprawdzi się na tarasie?

Lato jest okresem, w którym znacznie więcej czasu spędza się na zewnątrz mamy do czynienia z różnego rodzaju pracami w ogrodzie, zabawa z dziećmi lub po prostu odpoczynek na świeżym powietrzu. Z tego względu warto mieć altanę lub taras, na którym będziemy mogli poimprezować ze znajomymi lub wypocząć w słoneczne dni. Warto zatroszczyć się o to, by był on wykonany w sposób solidny i służył przez długie lata. Kluczową rolę odgrywa materiał na podłoże, z którego będzie ono wykonane. Co dziś sprawdza się najlepiej?

Już nie tylko w miejscach użytku publicznego, ale również i w domach coraz częściej stosuje się wylewki epoksydowe, czyli podłogę wykonaną z wykorzystaniem żywicy. Co można powiedzieć o tym materiale? Przede wszystkim, jako główną cechę posadzek epoksydowych można wskazać wytrzymałość. To sprawia, że nie straszne są im złe warunki pogodowe i doskonale sprawdzą się na niezadaszonym tarasie. Są także odporne na duży nacisk i zarysowania, dlatego tak chętnie stosowane są w zakładach przemysłowych.

Kolejną zaletą wylewek epoksydowych jest fakt, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Po grillu w gronie znajomych lub w przypadku naniesienia błota po ulewnym dniu wystarczy przejechać mopem po powierzchni takiej podłogi, by przywrócić ją do idealnie czystego stanu.

Warto także wspomnieć, że posadzki epoksydowe dają szeroką gamę wyboru, jeżeli chodzi o wygląd podłoża. Do mieszanki można dodać barwnik, drobinki kwarcu lub innych kamieni ozdobnych, co doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *