12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Zalety radia cyfrowego

 

Niektórzy sądzą, że w dobie tak dużego rozwoju technologii, radio ma szansę przetrwać tylko wtedy, gdy całkowicie przejdzie ono na technologię cyfrową. Eksperci przepowiadają nawet, że dzięki temu będzie mogło ono utrzymać pozycję niezależnego medium.

Radio cyfrowe to obecnie najbardziej nowoczesna forma odbioru fal radiowych. Odbiornik do digital radio odbiera obecnie na terenie Polski aż 12 różnych radiostacji – jeszcze do niedawna było to zaledwie kilka. Oczywiście nie możemy jeszcze równać się z Wielką Brytanią czy Niemcami, gdzie technologia tego rodzaju jest już na bardziej zaawansowanym etapie, ale warto podkreślić, że stale trwające (od ponad 5 lat) testy emisyjne i próby sprawiają, że radio cyfrowe coraz częściej gości w naszych domach.

Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż możemy słuchać go w dowolnym miejscu – przyda się w podróży, w pracy, na łące czy plaży, świetnie poradzi sobie również w czasie wypraw na rowerze czy podczas rejsu łodzią po jeziorze.

Użytkownicy tego rodzaju urządzenia zwracają uwagę na fakt jakości odbioru bowiem ta praktycznie każdego dnia jest coraz lepsza a odbiornik do radia cyfrowego jest coraz bardziej dostępny.

Trzeba zawrócić uwagę na jeszcze jeden walor. Otóż radio cyfrowe jest całkowicie bezpłatne, co oznacza, że jego słuchacze nie są zobligowani do pokrywania za tego rodzaju usługę jakichkolwiek kosztów. Co więcej, specjaliści przyznają, że same odbiorniki są nie tylko coraz lepszej jakości, ale przy tym coraz bardziej atrakcyjne biorąc pod uwagę ich cenę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *