12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Wakacje w Norwegii

Chociaż najczęściej wybieramy wakacje nad polskim Bałtykiem bądź w egzotycznym krajach pod palmami to trzeba przyznać, że Norwegia staje się coraz częściej celem polskich turystów. I chociaż życie w krainie fiordów nie jest wcale takie to przy dobrej organizacji wakacyjny wypoczynek nie opróżni całego naszego portfela. Zresztą w Norwegii jest naprawdę co zwiedzać a walory przyrody czy atrakcje miejskie z całą pewnością zrekompensują nam wydane pieniądze.

Wakacje w Norwegii można spędzać na wiele sposobów. Wycieczkę możemy zorganizować samodzielnie bądź wykupić ją w jednym z biur podróży. Przed wyjazdem warto zapoznać się z największymi walorami tego kraju i opracować trasę zwiedzania, bo do tej niezwykłej krainy jedzie się właśnie po to, by zwiedzać a nie wypoczywać leniuchując.

Okazuje się, że Norwegia jest krajem przyjaznym turystom. Można tutaj rozbijać namiot w dowolnym miejscu, na przykład w dużej bliskości fiordów, można też nabyć kartę turystyczną, która upoważnia do znacznych obniżek cen biletów wstępu do muzeów i największych zabytków tego kraju. Zniżki obowiązują również wycieczki grupowe a trzeba przyznać, że w Norwegii za grupę turystów bierze się już dwie osoby.

By jednak móc korzystać z tych świadczeń i wielu innych korzyści, jakie oferuje ten kraj warto nieco poznać język norweski. Przyda się kilka podstawowych lekcji zaraz przed wyjazdem bądź szybki kurs językowy. Norweski nie jest trudny i szybko można przełamać barierę językową. Przekonajcie się sami zapisując na dowolny kurs – taki bez problemu można znaleźć w internecie, wpiszcie „kurs norweskiego Sopot” a sami przekonacie się, jak wiele szkół językowych oferuje lekcje. Warto przy tym dodać, że mieszkańcy Norwegii bardzo lubią komunikować się w swoim ojczystym języku chociaż nie mają żadnych problemów z językiem angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *