12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ubezpieczenie NNW, czyli ochrona kierowcy i pasażera

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli popularnie zwane NNW jest coraz chętniej nabywane przez właścicieli pojazdów. Ci mają teraz na uwadze nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale również wszystkich pasażerów, których każdego dnia przewożą w swoich autach.

Dlaczego warto skusić się na ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie tego rodzaju jest korzystne z wielu względów, przede wszystkim ochroną objęte są wszystkie osoby, które w czasie wypadku przebywały w samochodzie, zarówno pasażerowie jak i kierowca nawet jeśli to on był sprawcą wypadku. Ponadto ubezpieczenia tego rodzaju jak i każdym innym mieście na terenie Polski obowiązuje nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale także przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z niego, w czasie postoju bądź zatrzymania auta czy jego nagłej awarii bądź naprawy. Ubezpieczenie NNW obowiązuje nawet na stacjach paliw podczas tankowania, przy wjeździe do garażu czy na teren własnej posesji przez bramę.

Co ciekawe, kwota, na jaką zostaje ubezpieczony kierowca oraz znajdujący się w samochodzie pasażerowie to nawet 100 000 złotych. Ubezpieczenie obejmuje przede wszystkim transport i całkowity koszt leczenia ofiary wypadku, świadczenia w razie śmierci, odszkodowanie finansowe w przypadku hospitalizacji w postaci dziennego zasiłku a nawet zwrot kosztów rehabilitacji czy nabycia sprzętów takich jak protezy, niezbędnych do normalnego funkcjonowania. W przypadku śmierci ubezpieczyciel pokrywa także koszty pogrzebu.

Ubezpieczenie NNW za granicą

Jeśli planujemy wyjazd za granicę, to wykupienie ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków powinno być obowiązkowym punktem każdego podróżującego. Takie ubezpieczenie nie tylko zapewnia zwrot kosztów leczenia, ale również zapewnia ich szybki zwrot, nawet jak jesteśmy jeszcze w kraju podróży. Na przykład przelew do anglii od ubezpieczyciela NNW może być zrealizowany jeszcze tego samego dnia, co na pewno przekłada się na lepszą płynność finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *