12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ile trwa nauka norweskiego?

No nauki języka obcego niezbędna jest przede wszystkim motywacja. Jeśli ta jest odpowiednia, to czas, jaki spędzimy na przyswojeniu chociażby podstaw będzie dużo krótszy. Okazuje się, że język norweski nie jest trudny chociaż takim zdaje się wydawać. Wszystko dlatego, że języki skandynawskie nadal nie są w Polsce zbyt popularne.

Liczne szkoły językowe oferują dzisiaj różne kursy. To, ile czasu zajmie nauka norweskiego zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak bardzo chcesz przyłożyć się do tego rodzaju zadania i jaki poziom umiejętności posługiwania się tym językiem chcesz osiągnąć. Dobre szkoły – takie wyszukasz wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „kursy norweskiego gdańsk” oferują kursy całoroczne bądź przyśpieszone, na przykład wakacyjne. Tylko od nas zależy, jak intensywnie chcemy i możemy się uczyć.

Jeśli chcemy pozyskać wiedzę na najlepszym poziomie warto wybrać się na kurs rozłożony w długim czasie. Jeśli nam się śpieszy możemy zapisać się na ten ekspresowy, właśnie wakacyjny. To idealne rozwiązanie na przykład dla osób, które zdecydowały się na pracę w Norwegii i powoli zaczynają pakować walizki a nadal nie potrafią chociażby przywitać się w języku obowiązującym na terenie tego kraju. Pamiętajmy, że w Norwegii z łatwością można komunikować się w języku angielskim jednak mieszkańcy krainy fiordów dużo bardziej cenią sobie rozmówcę, który używa ich języka ojczystego. Przełamanie bariery komunikacyjnej zwiększa też szansę na otrzymanie pracy  a jak wiemy, zarobki w Norwegii są na naprawę wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *