12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Systemy operacyjne na naszego Smartphona

Android…

…to system operacyjny oparty na jądrze Linuksa. Jest najlepiej rozwijającym się system operacyjnym w historii, jego sukces jest widoczny praktycznie wszędzie a liczba użytkownika zwiększa się z roku na rok w bardzo wysokim tempie.

Co jest przyczyną sukcesu Androida?
Chyba najważniejsze jest to, że na Androida jest multum darmowych aplikacji, wielu programistów Java piszę swoje aplikację aby nie tylko zarobić ale również po to aby przedstawić swoje nazwisko szerszej licznie osób. W Google Store można w bardzo łatwy sposób wypromować się, pod warunkiem, że nasza aplikacja jest interesująca dla użytkowników. Inne zalety Androida to częste aktualizacje, to dzięki temu mamy cały czas jakieś nowości i udoskonalenia, które daję nie tylko większe możliwości ale również szybsze i bardziej zoptymalizowane działanie. Android pojawił się nie tylko na telefonach wraz z rozwojem trafił też do urządzeń mobilnych takich jak tablety. Okazał się to strzał w dziesiątkę, ponieważ z użytkowego i konsumpcyjnego punku widzenia system ten spełnia wszelkie wymagania.

Konkurencja
Największym konkurentem dla Androida jest chyba Apple i jego sztandarowy produkt iPhone. Tak naprawdę to Apple zapoczątkował szał na telefony dotykowe, i to on wprowadził na rynek bardzo solidne, aczkolwiek dość ekskluzywne urządzenie. To był jednak błąd bo iPhone nie jest dostępny dla każdego. Android w przeciwieństwie do iPhone ma dużo więcej użytkowników, bo telefony z tym systemem są dużo tańsze i dużo więcej producentów zdecydowało się na Androida. Inną konkurencją jest Windows Phone, ale oni jak na razie nie zwojowali rynku, pomimo tego że jest to dość ciekawa alternatywa dla wyżej wymienionych systemów.

Podsumowując Android to zdecydowanie najpopularniejszy system operacyjny dla współczesnych Smartphonów ale czy najlepszy? To pytanie skierowane jest skierowane do każdego z osobna, każdy ma swoje preferencje. Wybór jest dość duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *