12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Skuteczny odstraszacz gołębi

Problem z gołębiami maja nie tylko właściciele prywatnych posesji, ale również spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty. Istnieją w miastach takie osiedla, które notorycznie są niszczone przez gołębie – ptaki przesiadują na elewacjach budynków a ich odchody nie tylko stają się trudne do wyczyszczenia, ale stwarzają też zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Na szczęście istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów, dzięki którym pozbędziemy się ptactwa z naszego terenu raz na zawsze.

 

Przede wszystkim nie należy ptaków dokarmiać. To często ludzie są winni zadomowienia się gołębi bowiem przyzwyczajają je do stałego i łatwego zdobywania pożywienia. Musimy pamiętać, że ptaków nie trzeba dokarmiać, te radzą sobie doskonale w tym aspekcie.

Istnieje również szereg rozwiązań, takich jak zakładanie siatek na elewacje czy rozciąganie żyłek jednak od razu podpowiemy, że metody te są skuteczne tylko przez pewien okres czasu, co więcej, wyglądają mało estetycznie. Nie polecamy również pryskać balustrad czy parapetów specjalnymi lakierami bowiem te są szkodliwe dla środowiska i samych ptaków a naszym zadaniem jest przecież tylko zapobieganie ich przesiadywania na poszczególnych elementach.

Idealny wydaje się Birdsystem. To odstraszacz gołębi w postaci modułu kolców, które zamieszczane zostają na strukturach, na jakich każdego dnia przesiaduje ptactwo. Te są nie tylko bezpieczne, ale i estetyczne. Ponadto ich skuteczność jest gwarantowana przez wiele kolejnych lat.

Zobacz także: https://12dzielnica.com.pl/zdrowie/jakimi-chorobami-moga-zarazic-golebie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *