12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Gdzie są najlepsze kursy wymiany walut?

Chociaż powstaje coraz więcej internetowych platform wymiany walut to Polacy nadal najczęściej korzystają z kantorów tradycyjnych. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż nie wszyscy posiadają konto walutowe, nie każdy zna się na mechanizmach działania internetowych kantorów, duża część osób posiada zresztą gotówkę, której przez sieć nie można wymienić.

Uznaje się, że pieniędzy nie warto wymieniać na lotniskach, dworcach czy w turystycznych miejscach miastach, takich jak na przykład Starówka. Przyjęło się, iż z punktów tych korzystają osoby, które muszą szybko wymienić walutę a nie tacy, którzy mają jeszcze czas na wymianę walut. Zresztą dzisiaj kantory często czynne są całodobowo i warto korzystać z nich w godzinach mocno wieczornych bowiem to właśnie wtedy kursy wymiany walut będą najbardziej korzystne. Aby znaleźć kantor całodobowy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kantor 24 h Wrocław”, by już po chwili znać adresy.

Ciekawostką jest fakt, iż w kantorach tradycyjnych istnieje możliwość negocjacji ceny. Większość z obiektów tego rodzaju posiada też strony internetowe, na których można porównać kursy walut. To idealny sposób na znalezienie tego, który ma najniższe kursy walut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *