12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Rodzaje zajęć fitness

Fitness od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chętnie uprawiają aktywność fizyczną. To ćwiczenia wpływające niemal na każdą partię naszego ciała, mogą je z powodzeniem wykonywać zarówno mężczyźni jak i kobiety jednak zdecydowanie częściej na sali treningowej spotyka się Panie.

Ogromną zaletą fitness jest duży wybór zajęć. To nie tylko słynna od lat gimnastyka rozciągające czy aerobic, ale też szereg zajęć choreograficznych z dodatkiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Warto przy tym dodać, że zajęcia fitness praktycznie zawsze prowadzone są w grupach i nigdy nie są monotonne. Osoby, które chciałyby zmienić wygląd swojej sylwetki, wymodelować odpowiednio ciało a przy tym poprawić swoje samopoczucie z całą pewnością powinny zacząć właśnie od zajęć fitness.

Taka decyzja jest tym bardziej słuszna, jeśli spojrzymy na rodzaje fitness – jest ich tyle, że każdy może wybrać trening odpowiedni dla siebie biorąc pod uwagę oczekiwane efekty, ale i upodobania sportowe.

Jak podkreśla profesjonalny trener, który ukończył kurs instruktora fitness. Największej liczbie osób, które zgłaszają się na jego zajęcia zależy na redukcji tkanki tłuszczowej. Tutaj przydaje się przede wszystkim trening na maszynach cardio, marszobiegi, spinning czy zajęcia z połączeniem tańca.

Ci, którzy chcą wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę powinni natomiast uczęszczać na zajęcia body step, body ball czy push&pump. Do najpopularniejszych zestawów ćwiczeń zaliczają się ATB i TBC.

Dużą popularnością cieszą się też zajęcia rozciągające a przy tym relaksacyjne. Tutaj wymienić można chociażby jogę, pilates oraz stretching.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *