12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ile osób zna język norweski?

Nauka języka angielskiego jest już raczej powszechna a sprawne komunikowanie się w tym języku nie sprawie praktycznie nikomu większego problemu. Język norweski to zupełnie co innego, w Polsce nadal zna go niewielka garstka osób.

Warto zdać sobie sprawę z zalet znajomości właśnie tego języka. Nie jesteś wyjątkiem jeśli potrafisz komunikować się w języku angielskim czy niemieckim natomiast to właśnie język norweski jest coraz bardziej potrzebny na krajowym rynku pracy. Zdaj sobie sprawę, że umiejętność posługiwania się językiem rodem z krainy fiordów jest niemalże na wagę złota. Wielu zniechęca myśl o tym, że jest on trudny – nic bardziej mylnego, jest dużo łatwiejszy aniżeli nasz rodzimy język polski. Trudność polegać może na tak dużej liczbie dialektów natomiast z drugiej strony jest to ogromna zaleta bowiem nikt nie rozpozna obcego akcentu, dzięki czemu szybciej zostaje przełamana bariera językowa.

Warto również podkreślić, że nadal największe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w krainie fiordów mają właśnie osoby, które znają język norweski. Przed wyjazdem do Norwegii warto więc zapisać się na odpowiedni kurs – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kursy norweskiego Gdańsk”. To na pewno wzmocni naszą pozycję na zagranicznym rynku pracy. Pamiętajmy, że nadal niewiele osób, które decydują się na pracę w Norwegii zna ojczysty język mieszkańców tego kraju. Znajomość norweskiego to więc ogromna przewaga na tamtejszym rynku.

Zawsze szanse dostrzegajmy w niszach a taką nadal z całą pewnością pozostaje norweski. Brak natężonej konkurencji sprawia, że posiadamy unikalny atut, zwiększający nasze szanse na przykład na polu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *