12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ile osób zna język norweski?

Nauka języka angielskiego jest już raczej powszechna a sprawne komunikowanie się w tym języku nie sprawie praktycznie nikomu większego problemu. Język norweski to zupełnie co innego, w Polsce nadal zna go niewielka garstka osób.

Warto zdać sobie sprawę z zalet znajomości właśnie tego języka. Nie jesteś wyjątkiem jeśli potrafisz komunikować się w języku angielskim czy niemieckim natomiast to właśnie język norweski jest coraz bardziej potrzebny na krajowym rynku pracy. Zdaj sobie sprawę, że umiejętność posługiwania się językiem rodem z krainy fiordów jest niemalże na wagę złota. Wielu zniechęca myśl o tym, że jest on trudny – nic bardziej mylnego, jest dużo łatwiejszy aniżeli nasz rodzimy język polski. Trudność polegać może na tak dużej liczbie dialektów natomiast z drugiej strony jest to ogromna zaleta bowiem nikt nie rozpozna obcego akcentu, dzięki czemu szybciej zostaje przełamana bariera językowa.

[AdSense-A]

Warto również podkreślić, że nadal największe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w krainie fiordów mają właśnie osoby, które znają język norweski. Przed wyjazdem do Norwegii warto więc zapisać się na odpowiedni kurs – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kursy norweskiego Gdańsk”. To na pewno wzmocni naszą pozycję na zagranicznym rynku pracy. Pamiętajmy, że nadal niewiele osób, które decydują się na pracę w Norwegii zna ojczysty język mieszkańców tego kraju. Znajomość norweskiego to więc ogromna przewaga na tamtejszym rynku.

Zawsze szanse dostrzegajmy w niszach a taką nadal z całą pewnością pozostaje norweski. Brak natężonej konkurencji sprawia, że posiadamy unikalny atut, zwiększający nasze szanse na przykład na polu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.