12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Nauczanie dwujęzyczne – zalety i wady

Dzisiaj to już standard, że pracodawcy wymagają od potencjalnych pracowników perfekcyjnej znajomości co najmniej dwóch języków. Płynny angielski czy niemiecki pomaga zresztą w wielu aspektach naszego życia, chociażby podczas dalekich podróży po świecie.

Zdając sobie sprawę z takich wymogów rodzice najmłodszych dzieci bardzo często decydują się na kursy językowe dla swoich pociech. Już kilkulatki uczęszczają na dodatkowe lekcje kilka razy w tygodniu. Dzięki temu nauka języka obcego staje się dla nich normą a już niedługo język obcy zaczyna być traktowany równorzędnie z tym ojczystym. Doskonałym rozwiązaniem jest również nauczanie dwujęzyczne, które przebiega w szkole dwujęzycznej. Tam oba języki stosowane są równorzędnie.

Co ciekawe, decydując się na tego rodzaju edukację latorośli mamy pewność, że ich rozwój intelektualny przebiega w tym aspekcie na najwyższym poziomie. Co więcej, szkoła tego rodzaju pozwala zdobywać wiedzę o świecie, uczy tolerancji i abstrakcyjnego myślenia.

Przeciwnicy takiego toku nauczania mogą stwierdzić, że zbytecznym jest narzucanie dziecku tak wielu obowiązków w młodym wieku. My sądzimy jednak, że im wcześniej tym lepiej a nauka w pierwszym okresie przebiega przede wszystkim podczas zabawy, dziecko więc przyswaja wiedzę nie męcząc się.

Szkoły dwujęzyczne działają już praktycznie w każdym mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „szkoła dwujęzyczna warszawa”, by w kilka chwil poznać oferty najlepszych placówek. Jeśli stawiasz na dobry rozwój dziecka i chcesz zadbać o jego kompetencje od najmłodszych lat to z całą pewnością wybór szkoły, w której język obcy jest traktowany na równi z tym ojczystym będzie doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *