12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Za co można otrzymać mandat?

Okazuje się, że mandat można otrzymać nie tylko za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego czy przekraczanie praw osoby kierującej pojazdem mechanicznym, ale również za sam stan pojazdu, którym się poruszamy. Brak działających świateł, uszkodzone kierunkowskazy, wymontowane wycieraczki hybrydowe bądź ich usterka to najczęściej występujące przyczyny, przez które portfel kierowcy staje się dużo „chudszy”.

Pamiętajmy również, że nie można przerabiać samochodów osobowych według swoich wizji, nie można też naklejać na nim znaków mylących, na przykład dotyczącym kraju jego rejestracji. Nie można jechać pojazdem, który wprowadza w błąd innych kierowców, co do jego użyteczności – samochód nie może na przykład imitować pojazdu uprzywilejowanego.

Wysokość mandatów może być różna – za brak wycieraczek to na przykład 500 złotych także warto zadbać o tego rodzaju elementy, na pewno są tańsze aniżeli poniesiona kara.

A za co Polacy najczęściej otrzymują mandaty? Przede wszystkim za przekraczanie prędkości, ale pamiętajmy również, że nie brakuje tych, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. W naszym kraju jest to na szczęście podstawa do tego, by taki kierowca stracił prawo jazdy na określony czas. Oprócz kary pieniężnej, kierowcy otrzymują też punkty karny – w ciągu roku kalendarzowego nie mogą ich zdobyć więcej niż 24.

 

OXIMOwycieraczki hybrydowe do ciężarówek i autobusów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *