12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jakie kapcie do przedszkola kupić?

Kapcie do przedszkola to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyprawki. To właśnie w nich nasze dziecko przebywać będzie większość dnia, będzie prowadzić aktywność fizyczną czy wypoczywać. Ważne jest, by obuwie tego rodzaju nie stwarzały żadnego dyskomfortu.

Przede wszystkim wiele placówek określa rodzaj kapci, jaki jest akceptowany. Informacje takie można znaleźć na tablicach ogłoszeń czy stronach internetowych – można wpisać hasło typu „przedszkole Piastów” a wyszukiwarka wyszuka nam oferty przedszkoli z danej okolicy.

Najczęściej wymaga się, by kapcie były łatwo wkładane na nóżkę dziecka, by ono samo potrafiło je zdjąć i nałożyć – tutaj idealnie sprawdza się obuwie na rzep. Kapcie powinny posiadać też antypoślizgową podeszwę i być przewiewne. W tym przypadku zaleca się obuwie z odkrytymi paluszkami chociaż trzeba patrzeć na budowę buta, by nie narażała dziecka na dodatkowe urazy czy możliwość kontuzji spowodowanej zbyt odsłoniętą stopą.

Kapcie mają mieć odpowiednią konstrukcję, zdrową dla stopy dziecka. Co więcej, powinny być wykonane z dobrej jakości materiału, najlepiej przepuszczającego powietrze, tzw. oddychającego. Podeszwa butów ma być na tyle elastyczna, by nie krępowała ruchów dziecka podczas zabawy. Zdarza się, że obuwie uniemożliwia na przykład siadania na piętach czy kucania. Pamiętajmy też, że odpowiednio dobrany but to taki, którego wkładka jest o 1 centymetr większa od stopy dziecka. Jeśli nie ma ku temu wskazań ortopedycznych to dziecko nie powinno chodzić w butach z profilowaną wkładką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *