12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dobre przedszkole, czyli jakie?

Wybór odpowiedniego przedszkola to dla niejednych rodziców decyzja jakże stresująca. Chodzi przecież o nasze dziecko, które już niedługo ma spędzać większość dnia poza domem, pod opieką obcych ludzi. Właśnie dlatego przedszkole ma spełniać wszystkie oczekiwania rodziców i potrzeby maluchów. Priorytetem jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i dobrych warunków do rozwoju. Skończyły się czasy, w których przedszkole było jedynie „przechowalnią” dzieci, które wymagały opieki dorosłych w czasie, kiedy rodzice szli do pracy. Dzisiaj placówka przedszkolna jest instytucją, w której dziecko znajduje rozrywkę i warunki do edukacji na najwyższym poziomie – to zresztą MEN wytycza zasady, zgodnie z którymi ma funkcjonować każde przedszkole.

Co zapewnia przedszkole niepubliczne Warszawa?

Wiele placówek wychodzi daleko poza obowiązujące ramy. I cieszy ten fakt, bo dzięki temu wreszcie znajdujemy odpowiedź na nasze zapotrzebowania. Istnieją więc przedszkola, w których organizowanych jest szereg zajęć dodatkowych, istnieją też te integracyjne, do których przyjmowane są dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami. W przedszkolu możemy zamówić teraz specjalne wyżywienie dla dzieci – to istotne na przykład jeśli chodzi o alergików.

Pamiętajmy, by osobiście odwiedzać placówki jeszcze przed podjęciem decyzji. Warto na spotkanie zabrać też dziecko – niech wyrazi swoją opinię, bo to w końcu ono będzie tutaj spędzać czas, dobre przedszkole to również takie, w którym ono czuje się bezpiecznie. Zaplanujmy sobie odwiedzenie powiedzmy pięciu przedszkoli w okolicy. Łatwo je znaleźć w internecie po hasłem „przedszkole Bemowo” czy wpisując nazwę jakiejkolwiek innej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *