12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Cydr – idealny alkohol na lato

Producenci cydru jasno wskazują na fakt, iż to właśnie ten niskoprocentowy napój alkoholowy stanie się bezsprzecznie hitem tegorocznego lata. Oczywiście, nie przebije może jeszcze piwa – polskie browary zarabiają rocznie nawet 7 miliardów złotych natomiast będzie go sukcesywnie doganiał.

Nie ma w tym nic dziwnego a raczej dziwić może fakt, iż walory cydru Polacy doceniają dopiero od niedawna. Polska, która jest największym w całej Europie producentem jabłek nie produkowała do tej pory tego trunku choć jak wiemy powstaje on właśnie w procesie fermentowania tychże owoców. Namiętnie za to sprzedawaliśmy jabłka Niemcom, Irlandczykom czy Brytyjczykom, którzy są „królami” cydru. Tak cydr cieszy się ogromnym powodzeniem, pija się go częściej aniżeli piwo.

To prawda, że cydr jest idealnym napojem alkoholowym na lato. Jest orzeźwiający, najlepiej pić go kiedy jest lekko schłodzony. Ma nieco cierpki smak jednakże wyczuwalna jest w nim nutka słodyczy. Niektórzy twierdzą, iż jest połączeniem wina i piwa, jego smak doceniają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Jest jeszcze jedna zaleta tego napoju. Pasuje on do wszystkiego. Może być napojem orzeźwiającym, dodatkiem podczas rodzinnego obiadu, wyszukanym trunkiem w czasie romantycznej kolacji czy upajającym alkoholem podczas wakacyjnej imprezy z przyjaciółmi.

Cieszy również fakt, że cydr dostępny jest w coraz większej liczbie sklepów i lokali gastronomicznych. My polecamy ten z nalewaka bowiem jest najlepszej jakości. Cydry butelkowe dostępne w supermarketach niestety zawierają mnogość sztucznych dodatków i aromatów.

Szukając dobrej jakości cydru, produkowanego według tradycyjnej receptury można wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „cydr gdzie kupić” a w kilka chwil wyświetli nam się lista renomowanych restauracji czy pubów, w których jest on serwowany (zwykle w kieliszku do wina bądź wysokiej szklance). Zapewniamy, że raz spróbowany będzie kusił ponownie a my sami będziemy szukać okazji, by raczyć się tym wybornym, łatwo już dostępnym alkoholem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *