12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Co kupimy w nocy?

Kilka lat temu zaczęły powstawać liczne sklepy internetowe. To właśnie dzięki nim możemy dokonywać wszelakie zakupy w dowolnym i dogodnym dla nas momencie, przez 24 godziny na dobę. Problem jest jeden – nigdy nie ma możliwości aby zakupiony produkt otrzymać natychmiast. Zakupy przywozi nam kurier bądź wysyłane są drogą pocztową i w najlepszym przypadku trwa to średnio 2-3 dni. Zakupy online są więc niezwykle wygodne, ale tylko wtedy gdy nie śpieszy nam się z wykorzystaniem określonych przedmiotów.

Pocieszający jest jednak fakt, iż w obliczu rosnącej konkurencji coraz więcej sklepów z rozmaitym asortymentem zaczęło otwierać swoje punkty również w nocy. Coraz częściej zaopatrzymy się już nie tylko na stacjach benzynowych, ale również w osiedlowych sklepikach. Tam kupimy żywność a nawet leki OTC, czyli te wydawane na receptę. Warto też zauważyć, że w każdym większym mieście koniecznym jest, by w nocy dyżurowała przynajmniej jedna apteka. Apteki całodobowe przydają się wszystkim, których dopada akurat silny ból głowy, zapomnieli wykupić receptę czy doznali drobnego urazu i koniecznym jest zakupienie opatrunków. W łagodnych schorzeniach jest to ogromnie przydatne tym bardziej, że w wielu przypadkach niekoniecznym staje się wizyta u lekarza czy szpitalu.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie leki będą dostępne w aptece całodobowej. Na pewno nie zakupimy tych na specjalne zamówienie czy takich, których wyrób przeprowadza się indywidualnie, na zlecenie lekarza. Na pewno jednak takie leki warto zamówić z większym wyprzedzeniem bowiem czekać na nie możemy nawet kilka dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *