12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Agregaty prądotwórcze – rodzaje

Większość z nas doskonale wie, do czego służą agregaty prądotwórcze natomiast problem pojawia się wtedy, gdy chcemy nabyć takowy generator prądu. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje tego typu sprzętów i nie zawsze decyzja zalicza się do tych najłatwiejszych.

Nie ulega wątpliwości, że najlepiej jest wybierać urządzenia solidne, renomowanych marek, bo tylko wtedy możemy liczyć na najlepszą jakość. Nie da się ukryć, iż zakup agregatu jest sporą inwestycją więc musimy postarać się, by sprzęt ten nie ulegał usterkom i służył nam przez wiele lat. I chociaż agregat prądotwórczy najczęściej wykorzystywany jest okazjonalnie to nie można dopuścić przecież do sytuacji, w której nas zawiedzie. Ma on pomagać przy awariach prądu a nie rozczarować i spowodować, że nadal nie będziemy mogli korzystać z elektrycznego zasilania.

Wybierając agregaty prądotwórcze musimy odpowiedzieć sobie też na pytanie dotyczące jego użyteczności. Czy ma być to sprzęt ratujący nas jedynie w czasie awarii prądu? A może będziemy korzystać z niego częściej – na przykład w miejscach, w których nie ma gniazdek elektrycznych. Planowany pobór mocy jest dość istotną kwestią bowiem od tego zależeć będzie użyteczność i sprawność sprzętu. Zastanówmy się więc czy potrzebny nam jest agregat jednofazowy a może lepszy będzie ten trójfazowy. Dużo częściej nabywany jest ten trójfazowy, ponieważ ten jest bardziej uniwersalny – z powodzeniem podłączymy do niego zarówno sprzęty jednofazowe jak i trójfazowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *