12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne – co to tak właściwie jest?

Ogólnie rzecz biorąc jest to system kabli telekomunikacyjnych mający bardzo szerokie zastosowanie. Pozwala na połączenie telefonów i innych urządzeń i oczywiście na stworzenie sieci komputerowej.  Okablowanie strukturalne Warszawa składa się z wielu przeróżnych elementów takich jak:

  • Elementy połączeniowe
  • Kable
  • Elementy dopasowujące

Wszystko to służy do stworzenia uniwersalnej infrastruktury kablowej niezależnej od wymagań. Podczas tworzenia sieci powinno się postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Powinna istnieć możliwość przeniesienia stanowiska komputerowego w zakresie dowolnego pomieszczenia. Do tego powinny być umiejscowione co najmniej dwa gniazda RJ-45 oraz specjalne gniazdo elektryczne, tak aby wystarczająco zasilić stację roboczą, czyli innymi słowami mówiąc każdy komputer przy którym można bezpośrednio pracować. Zastosowanie okablowania strukturalnego jest bardzo rozległe, a mianowicie umożliwia stworzenie sieci telekomunikacyjnej oraz komputerowej. Co więcej okablowanie strukturalne używane jest w budowie telewizji przemysłowej CCTV oraz różnych instalacjach alarmowych. Technologia ta także jest stosowana w nowoczesnych, „inteligentnych budynkach”. Taki budynek ma możliwość reagowania na zmieniające się warunki zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Oczywiście steruje oświetleniem w zależności od pory dnia i grzaniem, wentylacją oraz  filtracją. Takie zastosowanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a także komfortu w czasie pobytu w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *