12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ocieplenie budynku jako esencja budownictwa

Trudny temat – ocieplenie budynku

Ocieplenie to temat rzeka tak naprawdę można o nim pisać bardzo dużo. Ja chciałem poruszyć kwestię ocieplenie budynku. Jest to bardzo popularna w dzisiejszych czasach czynność często robiona razem z budowaniem. Większość ludzi już w trakcie budowania fundamentów planuje ocieplenie budynku. Jest to podstawowa sprawa aby budynek był dobrze ocieplony, bez tego cała termoizolacja leży i nie da się za bardzo nic z tym zrobić. Jest bardzo dużo specyficznych ociepleń np. ocieplenie poddasza wykorzystywana w szczególności w budynkach gdzie poddasze jest mieszkalne i wykorzystywane.

Inną kluczową sprawą przy ociepleniu jest ekipa która je robi, w tym wypadku musi być ona profesjonalna jeśli nie jest to bardzo źle dla nas. Najgorzej kiedy ekipa ociepleniowa oszczędza na materiałach lub czasie, wtedy ocieplenie może okazać się nietrwałe na czynniki zewnętrzne. Powoduje to, że po kilku latach, struktura zewnętrzna zostaje uszkodzona i w konsekwencji musimy dopłacić do tej inwestycji. Jeśli ocieplenie jest odpowiednio zrobione to możemy obniżyć nasze koszty ogrzewania nawet do 60 procent.

 

Ciekawe ocieplenie

Tak naprawdę każdego rodzaju ocieplenie może zwiększyć nasze uelastycznić naszą termoizolację. Dzięki odpowiedniemu ociepleniu nasz dom nie jest zimny oraz potrafi odpowiednio „oddychać”. Znam wiele osób, które nie zdecydowały się na ocieplenie budynku i w konsekwencji zostały na lodzie, dziś mają bardzo duży problem i zaczynają się zastanawiać nad ociepleniem. Jest to typowy przykład, nikt nie jest w stanie bez odpowiedniego ocieplenia ogrzać budynku nie płacąc za kolosalnych pieniędzy.

Ocieplenie kluczem w profilaktyce przeciw szczurom

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednie ocieplenie budynku może również pomóc z walce z przedostającymi się do domostwa gryzoniami. Dlaczego? Otóż odpowiednio położone ocieplenie z dobrego materiału również izoluje wszelkie szczeliny budynku, uniemożliwiając szkodnikom wtargnięcie.

Ważny jest również rodzaj materiału, z którego wykonane jest ocieplenie. Powinien to być taki, który będzie trudny do przegryzania przez szkodniki. Naprawdę warto zainwestować w odpowiedni materiał, gdyż wtedy spada zapotrzebowanie na wykonanie specjalistyczne usług odkażających takich, jak deratyzacja. Warszawa i inne duże miasta mogą skorzystać z tego, gdyż wiele bloków i domów w dużych miastach jest często atakowana przez szczury i myszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *