12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Kiedy ocieplać dach?

Jak wiemy, dach jest kluczowym elementem domu bowiem właśnie do góry ucieka jakieś 80% ciepła. Warto więc zadbać o niego nie tylko po to aby czuć się komfortowo we własnym domu, w każdych warunkach atmosferycznych, ale również dlatego, żeby generować oszczędności związane z oszczędzaniem.

Bezwzględnie dach i całe poddasze należy ocieplić. Jeśli budujemy samodzielnie stojący dom najlepiej jest wykonać to pod koniec zimy bądź na początku wiosny. Wszystko dlatego, że to właśnie wtedy w naszych warunkach geograficznych o tych porach roku jest najbardziej suche powietrze. Dzięki temu zimą mury nowo wybudowanego domu swobodnie i dokładnie wyschną i będzie można zabrać się za ocieplenie. Trzeba pamiętać, że ocieplenie dachu ani żadnego innego elementu domu nie może być zastosowane, kiedy mury nie są wystarczająco suche. Inaczej spowoduje to niestety powstawanie grzyba bądź wilgoci pomiędzy izolacją. Ta z kolei będzie niekorzystnie wpływać nie tylko na prawidłowe docieplenie (mogą powstawać niekorzystne mostki termiczne, przez które przedostawać się będzie ciepłe powietrze), ale również zdrowie wszystkich domowników – nie od dzisiaj wiadomo, że grzyby i pleśnie mogą powodować astmę i wiele innych chorób głównie układu oddechowego u osób, które na co dzień przebywają w szkodliwym otoczeniu.

Wbrew pozorom ocieplenie dachu powinno odbywać się w sposób profesjonalny, bez względu na czas, w jakim je wykonujemy. Pamiętajmy, że nawet jeśli wiosną czy latem nie jest ono potrzebne to należy wykonać je rzetelnie po to, by ciepło w domu było nawet w najmroźniejszą zimę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *