12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czym jest dom Hygge? Czy warto się nim zainteresować?

Sposobów na szczęście jest wiele. Duńczycy szukają go przede wszystkim w spokoju i odpoczynku. Celebrują oni każdą, nawet najdrobniejszą czynność, zawsze doszukując się pozytywnych przeżyć. Postawa ta jest zgodna z tak zwaną filozofią Hygge, dla której istotne jest nie tylko to, co robimy, ale w jakim otoczeniu przebywamy.

Właśnie dlatego sporą popularnością cieszy się dom Hygge – także w naszym kraju. Jest to koncepcja budowy nieruchomości, które mają sprzyjać wyciszeniu emocji i relaksowi. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć stan szczęścia. Warto więc zastanowić się, czym powinny wyróżniać się domy Hygge, by to wszystko stało się możliwe.

Jak żyć zgodnie z filozofią Hygge?

 

Najważniejsza okaże się przestrzeń, która nie powinna nas ograniczać. Wnętrza zazwyczaj urządzane są z wykorzystaniem jasnym, przyjaznych odcieni, które dodatkowo rozświetlają pomieszczenia. W pomieszczenia dominuje biel i beż. Do tego dochodzą duże, odkryte okna, przez które padają promienie słoneczne. Wszystko to wpływa na sporą atrakcyjność, jaką wyróżnia się dom Hygge. Mokotów to dzielnica, w której tego budowli powstaje coraz więcej. Co ważne, skandynawski styl często łączony jest z nowoczesnym wyposażeniem, które dodatkowo ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Wszystko to sprawia, że domy i mieszkania zgodne z filozofią Hygge stają się bardzo wygodne. Brak tu typowych problemów związanych z zastawionymi, małymi przestrzeniami, które są ograniczone pod względem funkcjonalnym.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że szczęście to właśnie Hygge. Mokotów zapewnia dostęp do sporej liczby nowoczesnych nieruchomości, kierowanych do wszystkich osób chcących żyć w spokoju, bez zbędnych stresów i różnego rodzaju trudności, przez które trudno skupić się na odpoczynku.

Czy domy Hygge zapoczątkują nową modę? Wiele na to wskazuje. W Danii i innych krajach skandynawskich sprawdzają się doskonale, dlaczego więc nie miałoby się to skończyć tak samo również w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *