12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Księgowa – jak nią zostać?

Zawód księgowej nadal uznawany jest w naszym kraju za jeden z najbardziej przyszłościowych. Wszystko dlatego, że każdego roku zakładanych jest coraz więcej działalności gospodarczych a jak wiadomo, od wszystkich właścicieli firm wymaga się prawidłowych rozliczeń i to nie tylko z biznesowymi partnerami, ale też państwowymi instytucjami, takimi jak ZUS czy Urząd Skarbowy.

Tak naprawdę nie jest trudno zostać księgową. Z teoretycznego punktu widzenia wystarczy ukończyć studia wyższe, na przykład na kierunku ekonomicznym czy finansowym a potem wybrać specjalizację księgową bądź rachunkową. Pamiętajmy, że w Polsce do tej pory jeszcze żadna uczelnia wyższa nie utworzyła studiów o kierunku „księgowość”, można jedynie ukończyć takową specjalizację.

To nie wszystko bowiem od przyszłych księgowych wymaga się praktyki i taką zdobywa się na stażu czy praktykach w wybranych biurze rachunkowym bądź działach księgowości dużych firm. Przyszła księgowa może też ukończyć kurs księgowości Warszawa. Te dostępne są na różnym etapie wiedzy i doświadczenia specjalistów tego rodzaju. Można wybrać kurs doszkalających dla osób początkujących jak i tych najbardziej doświadczonych. Warto tutaj wspomnieć, że z kursów tego rodzaju powinni korzystać również księgowi o dużej wiedzy i praktyce. To ważne, ponieważ księgowi powinni stale się dokształcać – przepisy prawne dotyczące rozliczeń z kontrahentami czy instytucjami państwowymi ciągle się przecież zmieniają.

Wspomnijmy jeszcze, ze na wspomniany kurs księgowości można wybrać się samodzielnie, nawet nie będąc zatrudnionym bądź uczęszczać na niego, kiedy organizowany jest dla pracowników firmy. Dobra księgowa to sukces firmy, płynność finansowa i możliwość dalszych inwestycji – warto współpracować ze specjalistą o najlepszych kwalifikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *