12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Konto bankowe – gdzie najlepiej? Najlepsze konto bankowe

Wielu młodych ludzi zastanawia się, gdzie założyć pierwsze konto bankowe, ale także bardziej doświadczeni użytkownicy często są niezadowoleni ze swoich rachunków bankowych i chcieliby dokonać zmian, które pozwolą im jeszcze efektywniej oszczędzać. W dzisiejszych czasach rachunek w banku jest pewnym i powszechnym sposobem gromadzenia swych środków finansowych oraz rozliczania poszczególnych transakcji bez konieczności udawania się do banku bądź na pocztę. Nic zatem dziwnego, że każdy chciałby mieć rachunek dostosowany do swoich potrzeb. I tu jest właśnie przysłowiowy pies pogrzebany, bowiem, dokonując wyboru, gdzie konto bankowe, musimy za priorytet uznać własne preferencje i oczekiwania, a nie obowiązujące mody, czy chwytliwe hasła reklamowe instytucji finansowych. Nie można się też nadmiernie sugerować rekomendacjami znajomych, czy osób publicznych, promujących usługi danego banku.

Gdzie najlepiej otworzyć konto bankowe?

Kluczową sprawą dla wielu osób są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Dlatego warto w pierwszej kolejności zorientować się, ile kosztuje konto bankowe, które najbardziej nas kusi. Spotkamy się zapewne także z produktami, które określane są jako darmowe konto bankowe, lecz w tym przypadku dobrze jest zachować tzw. ostrożny optymizm, ponieważ wiele bezpłatnych kont faktycznie nie wymaga opłat stricte związanych z prowadzeniem rachunku i korzystaniem z niego, ale pod warunkiem, że dodatkowo skorzystamy z innych produktów banku. Wtedy trzeba się zastanowić, czy takie produkty są nam rzeczywiście potrzebne. Ponadto, jeśli mamy wątpliwości, gdzie otworzyć konto bankowe, sporządźmy wstępnie listę zadań, które nasze konto powinno realizować. Wśród nich mogą znajdować się następujące pozycje:

– ma to być tanie konto osobiste, służące do zwykłego gromadzenia dochodów oraz realizowania przelewów związanych z opłatami, czy zakupami internetowymi;

– ma to być funkcjonalne konto, służące do obrotów środkami firmowymi;

– ma to być możliwie najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy;

– ma to być korzystne konto walutowe;

– ma to być przede wszystkim konto internetowe;

– ma to być konto bezpłatne z dodatkowymi, użytecznymi produktami.

Kierując się osobistymi potrzebami, mamy pewność, że wybierzemy taki rachunek bankowy, który będzie najlepszą opcją. Dlatego też odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej mieć konto bankowe, nigdy nie jest jednoznaczna, lecz zawsze udzielana w aspekcie indywidualnym.

Gdzie otworzyć konto bankowe 2020?

Oczywiście, wybór może być bardzo trudny, ze względu na mnogość atrakcyjnych ofert. Przeciętny użytkownik nie musi jednak posiadać złożonych umiejętności analitycznych, ponieważ stworzono już nowoczesne narzędzia, które najbardziej żmudną pracę wykonają za nas, podsuwając nam gotowe rozwiązania. Narzędziem takim jest wirtualna porównywarka kont bankowych, która pokaże nam rachunki najbardziej odpowiadające naszym preferencjom oraz zilustruje ranking najwyżej notowanych w ostatnim czasie kont osobistych, firmowych, bądź internetowych, w zależności od tego, pod jakim kątem będziemy prowadzić poszukiwania. Porównywarka jest wygodnym narzędziem, ponieważ stanowi zbiór najlepszych ofert w jednym miejscu z bezpośrednimi odnośnikami do stron poszczególnych instytucji. Dzięki niej oszczędzamy zatem czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na dokładne przejrzenie ofert różnych banków. Zresztą zapewne co drugiej osobie nie chciałoby się wszystkiego sprawdzać i w ten sposób naraziłaby się na ryzyko otwarcia konta, które wcale nie będzie dla niej opłacalne. Porównywarka jest przeznaczona właśnie dla takich osób. Poza tym, w każdym banku również są fachowcy zobowiązani do udzielenia wyczerpujących informacji na temat danego produktu, nie należy więc bać się zadawania pytań, zwłaszcza, że tu chodzi o nasze pieniądze.

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet?

Popularne stało się zakładanie rachunków bankowych online. To wygodne, proste i dużo szybsze niż wizyta w siedzibie banku. Wystarczy wybrać produkt, wypełnić wniosek na stronie banku, zapoznać się z regulaminem i czekać na kuriera. Wizyta kuriera stała się alternatywą dla podpisywania umowy w siedzibie instytucji finansowej. Obecnie znikoma ilość społeczeństwa posługuje się bezpiecznym podpisem elektronicznym, który ma moc uwierzytelniania danych zawartych w umowie otwarcia i prowadzenia rachunku bankowego, wobec czego tradycyjny podpis na papierze jest konieczny. Gdy odwiedzi nas kurier, wystarczy tylko jeszcze raz na spokojnie zapoznać się z przesłanymi dokumentami oraz złożyć podpis we wszystkich wymaganych polach. Nie czujmy się wówczas zobligowani do pośpiechu, tylko dlatego, że kurier czeka. Mamy prawo do rzetelnego zapoznania się z doręczoną dokumentacją. W końcu otwarcie rachunku bankowego to, wbrew pozorom, poważna decyzja, której nie można porównać do zakupu bochenka chleba w sklepie. Gdy już podejmiemy decyzję, gdzie założyć konto bankowe, nie powinna ona wywoływać w nas żadnych wątpliwości ani kontrowersji. Jeżeli natomiast nadal nie wiemy, gdzie najlepiej założyć konto bankowe, dajmy sobie czas i przestrzeń na podjęcie zdroworozsądkowej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *