12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dlaczego warto mieć terminale płatnicze w swoim sklepie?

Terminale płatnicze POS (point of selling) to nic innego jak urządzenia, dzięki którym możliwe jest realizowani transakcji w sposób bezgotówkowy, przy pomocy karty płatniczej. Sam terminal jest niewielkim urządzeniem elektronicznym.

A dlaczego właściciele firm decydują się dzisiaj na terminale płatnicze? Okazuje się, że w całej Polsce jest już ich ponad 400 000, z kart płatniczych jako formy pieniężnej korzysta dziś ponad 60% Polaków. To zwiększa szanse na dokonywanie zakupów. Klient, który ma do wybory możliwość zapłaty kartą lub gotówką chętniej wróci do takiego obiektu.

Terminale płatnicze to też szereg zalet dla samego właściciela sklepu. Przede wszystkim w punkcie nie trzymana jest duża ilość gotówki – to bardziej bezpieczne chociażby w obliczu możliwości kradzieży. Uzbieranego utargu nie trzeba również przewozić do banku. Warto też nadmienić, że w sklepie nie robią się tak duże kolejki – płatności kartą są dużo szybsze aniżeli zapłata gotówką, pamiętajmy, że dzisiaj sporo z nas korzysta już z opcji płatności zbliżeniowych.

Niektórzy uznają, iż terminale płatnicze generują koszty dla sklepu bowiem bank pobiera prowizję od każdej transakcji. Nie jest to jednak więcej aniżeli 3% a prowizja może być ustalona indywidualnie z przedsiębiorcą patrząc na przykład na miesięczne obroty sklepu. Co więcej, przecież wpłacając pieniądze do banku również naliczana jest prowizja zależna od wysokości wpłacanych pieniędzy a dzięki terminalom płatniczym zarobione pieniądze są przynajmniej bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *