12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Nauka języka angielskiego w szkołach podstawowych

Chociaż nauka języka angielskiego w szkołach podstawowych jest już obowiązkowa, to nadal pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie martwi to rodziców, którym zależy na jak najlepszym poziomie edukacji swoich pociech.

Niestety, bardzo często zdarza się tak, że to sami nauczyciele nie są odpowiednio do przekazywania tejże wiedzy przygotowani. Nie możemy zapominać, że rozwój szkolnictwa w Polsce, właśnie pod względem nauki języków obcych przebiega bardzo dynamicznie. Oznacza to, że wymogi i sam program edukacji zmienia się niemalże w każdym roku. Trudno jest więc dostosować się do takich zobowiązań.

Nieco inaczej przebiega ten proces w placówkach prywatnych. Przykładem może być szkoła podstawowa Bemowo, w której to lekcje języka angielskiego odbywają się przede wszystkim znacznie częściej niż w szkołach publicznych. Co więcej, realizowany jest w niej nie tylko standardowy, obowiązkowy program, ale również autorskie projekty lektorów, którzy nierzadko wzorują się na najlepszych nauczyciela, patrząc na specjalistów z całego świata.

Musimy zdać sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim. I to nie wszystko, warto bowiem rozpocząć profesjonalną naukę tegoż języka jak najwcześniej. Już dawno udowodniono bowiem, że dzieci znacznie szybciej się uczą i lepiej zapamiętują przekazywane informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *